dieta sportowa

Dieta dla osób aktywnie uprawiających sport znudzonych monotonią swych posiłków. 

Odpowiednio zbilansowana dieta dostarcza zalecaną podaż wszystkich składników odżywczych, w tym pełnowartościowego białka, węglowodanów złożonych oraz tłuszczy.


W naszej diecie sportowej głównym źródłem energii są węglowodany o niskim lub średnim indeksie glikemicznym, czyli w skład których wchodzą węglowodany złożone, które występują w postaci pełnoziarnistych produktów zbożowych, kaszy, różnych rodzajów ryżu, czy też makaronów.

dieta dla sportowca

Węglowodany złożone zapewniają energię na długi okres czasu, jak również nie powodują gwałtownych wahań glukozy we krwi (glukoza uwalnia się z nich stopniowo do krwi). Pozwala to na uniknięcie niepożądanego zjawiska tzw. hipoglikemii, do której dochodzi w skutek gwałtownego obniżenia poziomu glukozy we krwi w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.

Indkes glikemiczny spożywanych posiłków ma istotny wpływ na efektywność Waszych treningów. Każdego dnia w naszym menu znajdziecie posiłek o niskim indeksie glikemicznym (IG) zalecany do spożycia 2-4 godziny przed treningiem oraz posiłek potreningowy, który zawiera produkty o wysokim IG i który powinien być spożyty nie później niż 2 godziny po treningu. Produkty węglowodanowe o umiarkowanym lub wysokim indeksie glikemicznym powodują szybszą odnowę glikogenu (źródło energii dla pracujących mieśni) po treningu, a białko przyspiesza regenerację tkanki mięśniowej. Dodatkowo, spożycie węglowodanów w połączeniu z białkami skuteczniej przyspiesza przyrost tkanki mięśniowej.

Źródłem pełnowartościowego białka w naszej diecie jest mięso, ryby, produkty mleczne oraz jaja. Ponadto dieta oparta jest na zdrowych tłuszczach pochodzenia roślinnego, a także zapewnia odpowiednią ilość warzyw i owoców.

Stosowanie naszej diety w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną umożliwi skuteczną realizację Twoich celów sportowych

Nasza dieta sportowa dostępna jest w różnych wartościach kalorycznych:

  • 2000kcal
  • 2500kcal
  • 3000kcal
  • 3500kcal

Pamiętaj, że w dążeniu do wymarzonej sylwetki i osiąganiu wyników sportowych optymalna dieta to aż 70% sukcesu, zaś pozostałe 30% stanowią regularne ćwiczenia

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem

Przykładowy jadłospis

  • Śniadanie – zapiekanka owsianka jagodowa z jagodami goji, sos jogurtowo waniliowy z nasionami chia i orzechami brazylijskimi
  • II śniadanie – tatar z wędzonego łososia z czerwoną cebulą i koperkiem, pieczywo razowe, papryka
  • Obiad – kurczak w sosie słodko kwaśnym z ananasem, ryż jaśminowy, surówka z kapusty pekińskiej
  • Podwieczorek – białkowy koktajl owocowy z wiórkami kokosa
  • Kolacja – bakłażan faszerowany komosą ryżową z wołowiną, bukiet świeżych warzyw, pesto bazyliowe

DIETA SPORTOWA

Dzienny koszt diety2000 kcal2500 kcal3000 kcal3500 kcal
Cena przy 5-29 zestawach69 zł73 zł80 zł85 zł
Abonament 30 zestawów66 zł70 zł77 zł82 zł
Abonament 60 zestawów65 zł69 zł76 zł81 zł
Abonament 90 zestawów64 zł67 zł75 zł79 zł

Get Fit Catering
Sp. z o.o.

Ul. Ołówkowa 1A/10,
05-800 Pruszków

Nasze zestawy dowozimy na terenie Warszawy i okolic.


Pn. - Pt.

9:00 - 17:00